Betranšėjiniai darbai

BETRANŠĖJINIS (KRYPTINIS) GRĘŽIMAS

Tai greičiausiai besivystanti inžinierinių tinklų statybos ir remonto darbų sritis, leidžianti iki minimumo sumažinti varginančius žemės darbus, neapsunkinti transporto eismo ir sutrumpinti statybos laiką.

 

UAB “Tinklita” turi savo įrangą ir gali greitai ir nesudėtingai vamzdynus pakloti naudojant betranšėję technologiją. Tai sutaupo Užsakovo laiką ir kąštus, nes taikant šį metodą, nesugadinamas esamas gerbūvio paviršius: nereikia kasti grunto, nereikia atstatinėti vejų, pravažiavimo ar pėsčiųjų takų. Šiuo būdu vamzdynai klojimas iki statinių (objektų), neardant aplinkos. Tokios technologijos taikomos horizontaliai valdomiems gręžimo darbams įvairiuose dirvožemio sluoksniuose bet kuria kryptimi

 

Betranšėjos vamzdyno klojimo technologijoje naudojama speciali technika ir įranga, kuri dirba suspausto oro energijos dėka. Vamzdyno klojimas, naudojant betranšėję technologiją, vykdomas keliais būdais:

  • grunto prakalimas,
  • horizontalus gręžimas,
  • plieninių ar plastmasinių dėklų įrengimas.

 

Vieno ar kito būdo pasirinkimas nekeičia darbų kokybės, o pasirinkimą sąlygoja gamtos ir kitos aplinkybės, tokios kaip grunto plastiškumas, dirvos sudėtis, tiesiamų vamzdžių medžiagiškumas ir diametras.

Betransejiniai darbai